Akıllı Saat

Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Akıllı saatler genellikle dijital ekrana sahip, içeriğinde küçük çaplı bir bilgisayar olan, kola takılarak kullanılan mobil elektronik bir cihazdır. Bu cihazlar oldukça hızlı geliştiğinden daha geniş kapsamlı bir tanımlama yapmak güçtür. Ancak akıllı saatleri teknolojik ürünler arasında giyilebilir olmalarıyla bağdaştırabiliriz. Akıllı bilekleri, sanal gerçeklik gözlükleri gibi giyilebilir teknolojik ürünlerin en kapsamlı ve yaygın olanı akıllı saatlerdir denilebilir. Gençlerin çok rağbet ettiği cihazlardır.

Akıllı Saatlerin Özellikleri

Teknoloji ürünlerinin satışını yapana yerlerde farklı markalarda akıllı saatleri bulmak mümkündür. Markaların bir kısmı belli başlı özellikleri bulundururken, bazılarının özelliği oldukça fazladır. Ürün yelpazesi oldukça geniş olduğundan herkesin ihtiyacını karşılayabilecek akıllı saatler bulunabilir.

Akıllı saatlerde insanların tercihi daha çok teknik özelliklere ve estetik görünüme göre olmaktadır. Akıllı saatlerin özellikleri genel olarak aşağıdaki gibidir.

-Tarih ve saat

-Telefon konuşması yapabilme

-Mesaj bildirimleri, uygulamalar gibi çeşitli telefon bildirimleri

-Nabız ölçümü yapmak

-Foursquare, Shazam gibi çeşitli uygulamaları açmak

-Uyku kalitesini ölçmek

-Müzik kontrolü yapabilmek

-GPS uygulaması

-Çalar saat

-Kalori ölçme, adım sayma gibi aktivitelerin takibini yapmak

Akıllı saatlerin özellikleri bunların dışında rakım ölçmek, zararlı güneş ışınlarının ölçülmesi gibi farklı alanlarda olabilir.

Akıllı saatlerin dijital saatler ile bağlantılı olduğu düşünülse de yukarıdaki özellikleri taşıyan cihazların ilk kez ortaya çıkışı Perbble firması tarafından 2012 yılında piyasaya sunulan ürün ile olmuştur. Bu firmanın akıllı saati oldukça ilgi çekmiştir. Siyah beyaz LCD ekrana sahip olan bu ürün bluetooth, titreşim ve çeşitli sensörlere sahipti. Bu üründen sonra piyasaya sürülen akıllı saat çeşitlerinde hızlı bir gelişim olmuştur.

Popüler Akıllı Saatler

Kişinin ihtiyacına göre değişen akıllı saatler bulunmaktadır. Farklı alışveriş siteleri üzerinden satılan ve ilgi gören popüler akıllı saatler arasında aşağıdaki ürünler sayılabilir.

-Apple Watch Series 1

-Apple Watch Series 3

-Fitbit Blaze

-Huawei Watch 2

-Samsung Gear S3

-Samsung Gear Sport

-LG Watch Style

-LG Watch Sport

-LG Gizmo Gadget

Akıllı saatlerin fiyatları markasına, modeline ve özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. İyi bir bütçeniz varsa özelliklerinde en iyi şekilde faydalanabileceğiniz bir akıllı saatiniz olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.