Drone Pervaneleri

Oem - DJI Mavic Pervane Koruyucu
DJI Mavic Pervane Koruyucu
%40indirim
199,90 TL
119,90 TL
Racerstar - Racerstar 5041 3 Kollu Pervane
Racerstar 5041 3 Kollu Pervane
%42indirim
59,90 TL
34,90 TL
Racerstar - Racerstar 5040 4 Kollu Pervane
Racerstar 5040 4 Kollu Pervane
%42indirim
59,90 TL
34,90 TL
Eachine - Eachine 5045BN Yedek Pervane
Eachine 5045BN Yedek Pervane
%50indirim
29,90 TL
14,90 TL
Eachine - Eachine Pioner E350 Quadcopter Drone Yedek Pervane
Eachine Pioner E350 Quadcopter Drone Yedek Pervane
%60indirim
39,90 TL
15,90 TL
Stokta Yok
Stok Alarmı
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Drone pervaneleri günümüzde yaygınlaşmaya başlayan drone teknolojisinde küçük fakat etkili parçalar arasındadır. Drone ya da insansız hava taşıtı ya da İHA olarak bilinen cihazların çalışması için gerekli olan parçalardan biri pervanelerdir. Drone uçurmayı seviyorsanız ya da gözlem gibi işlerinizde kullanıyorsanız drone pervaneleri hakkında araştırma yapabilirsiniz. Çok pervaneli droneların çalışma şeklini belli bir seviyeden baktığınızda görebilirsiniz. Motorların pervaneleri çevirmesiyle açığa çıkan itiş gücü sayesinde drone havada durabiliyor. Bu nedenle pervanelerin drone için öneminin ne kadar fazla olduğunu anlayabiliriz.

Drone Pervaneleri Özellikleri

Gökyüzünde drone uçurmak isterseniz pervaneler önemli bir parça haline gelmektedir. Drone pervaneleri genellikle plastikten üretilmektedir. Bunun yanı sıra karbon fiber ve ahşap pervanelerde üretilmektedir. Ancak drone kullanıcıları daha çok plastik olanları tercih etmektedir. Bunun başlıca nedeni dronelarda parçalanmaya en yatkın olan bölümler pervanelerdir. Drone pervaneleri boyut olarak 2,5 cm ile 5 cm arasında değişmektedir. Bunların arasında en fazla tercih edilenleri ise 7,5 cm ile 25 cm boyutlarında olanlardır.

Uçuş sırasında fazla sayıda pervane kullanımının basit fakat oldukça önemli olan detaylar arasında zıt pervanelerin saat yönünde ve saat yönünün aksine (CW/ CCW) dönmesidir. Bu yapılmadığı takdirde drone kendi çevresinde döndüğü gibi yere de çakılır. Bu nedenle kullanıcılar için hazırlanmış olan drone pervaneleri seti içinde 2XCW/ 2XCCW şeklinde uçula hazır şekilde bulmak mümkündür.

Drone pervaneleri yapı itibarıyla basit ve ucuz olabilir. Fakat pervanelerin drone için değerlerini küçümsememekte yarar vardır. Sahip olduğunuz drone gelişmiş ve iyi bir bilgisayar ile kontrol edilebilir. Ancak pervaneler yeterince kaliteli değil ise cihazınızdan yeterince verim almanız çok ta mümkün değildir. Drone kurulum aşamasında pervanelerin dengeli olmaları da çok önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca uçuş sırasında yanınızda her zaman yedek pervane bulundurarak olası kazalarda kullanabilirsiniz.

Drone kullananlar açısından bilinmesi gereken başka bir konu ise her drone insanlara zarar verebilir. Drone pervanelerinin her birinin dakikada yirmi bin dönüş yaptığı düşünüldüğünde, pervanenin insana temas etmesi halinde bunun keskin bir neşter yerine geçeceği unutulmamalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.