Aksiyon Kameraları

Sıralama seçin
Telesin - Telesin G Pro Hero 3-4 Uyumlu Harici Mikrofon
Telesin G Pro Hero 3-4 Uyumlu Harici Mikrofon
%38indirim
129,90 TL
79,90 TL
Stokta Yok
Stok Alarmı
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Aksiyon kameraları son yılların en fazla rağbet gören kamera çeşitleri arasındadır. Günümüzde akıllı telefonlar ile fotoğraf çekme ve kayıt yapma gibi işlemler yapılıyor olsa da aksiyon kameraları çok talep görmektedir. Özellikle trekking, video blog, doğa sporları, dalış severler, snowboard yapanlar, kayak tutkunları, bisiklet tutkunları, gezi severler arasında küçük ve işlevsel yapısıyla aksiyon kameraları ilgi görmektedir. Yüksek çözünürlükte, geniş açılı lensleri olan bu kameralar dış mekânlarda, su altında kullanım olanağı sunmaktadır. Ayrıca çekimlere farklılık katmak isterseniz kameranıza bazı aksesuarlar da ekleyebilirsiniz.

Aksiyon Kameraları Nasıl Olmalı?

Kamera Çözünürlüğü: Aksiyon kamera seçiminde öncelikle kamera çözünürlüğüne dikkat edilmelidir. Kayıt altına aldığınız anlarınızı en iyi haliyle çekim yapmalısınız. Görüntünün düşük kalitede olması beklentilerinizi karşılamayacaktır. Bu nedenle 4K Ultra HD çözünürlük ilk aşamada sizleri tatmin edecektir. Bu kamera ile net görüntüler almanızı sağlayacaktır.

FPS (Saniye başına kare sayısı): FPS özelliği akan bir görüntüde bir saniyedeki değişimi, görüntüdeki görüntü karelerinin frekansının ifadesinde kullanılan bir ölçü birimidir. Yani izlenen bir saniyelik görüntünün birbirinden ayrı tek karelerinin bir araya gelmesinden oluşmaktadır. FPS değeri düşük olduğu kadar görüntüdeki ayrıntı kalitesi de azalır. FPS değeri yükseldiğinde ise görüntüdeki netlik artar. Görüntüdeki aksiyonlar ve hareketler yüksek FPS değerine gereksinim duyar. Bu nedenle iyi aksiyon kameraları FPS değeri yüksek olanlardır.

Hafıza Kapasitesi ve Batarya Performansı: Bu özellikler de akıllı telefonlarda olduğu gibi aksiyon kameralarında önemlidir. Hafızası yüksek, deşarj süresi uzun olan kameralar avantajlı olduğu kadar maliyetleri de yüksek olanlardır. Bu özellikleri gereksiniminize göre tercih etmelisiniz.

Ses Kaydı: Aksiyon kameralarında hedef görüntü olsa da ses kaydı kalitesine de bakılmalıdır. Yapılan çekimde görüntü net olsa bile ses kaydı istendiği gibi olmadığında sizleri tatmin etmeyecektir. Bu nedenle görüntü ve ses kaydı özellikleri bir arada değerlendirilmelidir.

Düşük Işıkta Çekim Kalitesi: Çekim yapmak için her zaman aydınlık bir ortam bulmak mümkün olmayabilir. Işığın az olduğu ortamlarda da net bir çekim yapabilecek özellikleri olan aksiyon kameraları tercih edilmelidir. Bunu yaparken bütçemize uygun seçenekleri değerlendirmekte fayda vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.