Telefon Şarj Cihazları

Sıralama seçin
Toplam 92 ürün görüntüleniyor.

Telefon şarj cihazları mobil cihazların ayrılmaz bir parçası gibidir. Telefonun bataryasının uzun süre dayanmasını herkes ister. Ancak kullanımdan dolayı aniden şarj etme ihtiyacımız olabilir. Şarj cihazları yeni bir telefonla birlikte mutlaka veriliyor. Ancak şarj cihazının bozulması ya da ek bir şarj cihazına ihtiyaç duymamız halinde yeni bir cihaz almak zorunda kalabiliyoruz. Telefon şarj cihazları orijinal olduğu zaman herhangi bir soruna neden olmaz. Yeni bir cihaz alacaksanız mutlaka güvenli olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu mobil cihazınızın güvenliği açısından da gereklidir.

Telefon Şarj Cihazları Nasıl Olmalı?

Telefon şarj cihazlarının en önemli özelliği 220 volt olan şehir elektriğini cep telefonlarına uygun şekilde 5 volta getirmesidir. Şarj cihazının kalitesiz olması halinde voltaj dalgalanmaları sorunu yaşanması kaçınılmazdır. Voltaj dalgalanmaları ise cep telefonunuzun zarar görmesine neden olur. Yeni nesil cihazlarda şarj 5 volt, 9 ve 12 volt ile yapılabiliyor. Telefon şarj cihazlarında Quick Charge teknolojisi adı verilen hızlı şarj özelliği de cep telefonu şarjında 9-12 volta kadar hızlı şarj olanağı sağlamaktadır. Cihazlarda Quick Charge özelliği bulunuyorsa, kalitesinden dolayı voltaj dalgalanmaları gibi bir olumsuzlukla karşılaşmadan kullanabilirsiniz.

Telefon şarj cihazlarının altında 5v değerinin yanında 1A, 1.2A, 2A gibi yazılan akım değeri görülebilir. Akım değeri şarj hızını etkilemektedir. Yüksek olduğunda mobil cihazınız yüksek hızda şarj olabilir. Mobil cihazlarda 5v olduğunda genellikle 2.5A akım değeri en yüksek değerdir. Akım değeri 5A olsa bile cep telefonunuzu sadece alabildiğini alır. Kapasitesinin üzerinde olan akım değeri telefona zarar vermez. Ancak telefon şarj cihazının akım değerinin yüksek olması kullanıcının yararınadır. Cep telefonunu yüksek hızda şarj edebilirler.

Apple, Qualcomm, Samsung gibi firmaların hızlı şarj teknolojileri üzerine önemli çalışmaları bulunmaktadır. Telefon şarj cihazlarının pek çoğunda da bu özellik vardır. Bundan faydalanmanız için telefonunuzun da hızlı şarj teknolojisini desteklemesi gerekmektedir. Şarj cihazı ve telefon arasında uyum olduğunda voltaj değeri yükselebiliyor. Şarj esnasında akım değeri ve voltaj ayarı otomatik değişerek en uygun şekilde kullanılır. Telefon şarj cihazları hızlı şarj teknolojisine sahip olduğunda, bunu desteklemeyen bir telefonda kullanmanızın ise bir sakıncası bulunmaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.