Kulak İçi Kulaklıklar

Sıralama seçin
KZ - KZ ZST X 1BA+1DD Kablolu Kulaklık Mor
KZ ZST X 1BA+1DD Kablolu Kulaklık Mor
%35indirim
329,90 TL
214,90 TL
Toplam 137 ürün görüntüleniyor.

Kulak içi kulağa benzer olan kulaklık kulak içi kulaklıklar olarak tanımlanabilir. Bu tür kulaklıklar kulak kanalında belirli bir derinliğe girerek, kulağın dış seslere karşı tamamen tıkanmasını sağlar. Dışarıdan gelen seslere karşı ses yalıtımını gerçekleştirir.

Kulak içi kulaklıklar yeterince alanı olmayanlar için en uygunudur. Kullanmadığınız zaman kulaklıkları muhafaza edebilmeniz için özel bir kutusu olur. Çevre ile temas etmediğinden kirlenme, hasar görme gibi riskleri olmaz. Bu kulaklıkları çantanızda bile rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca üreticilerin çeşitli modellerde sunduğu kulak içi kulaklıkları uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Kulak İçi Kulaklıklar Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Kulak içi kulaklıklar belirli özelliklere sahip olmalı. Kullanım amacına uygun teknolojik özelliklerinin olup olmadığını mutlaka değerlendirmelisiniz. Tüm bu özelliklerin yanında kulak sağlığınızı da ihmal etmemelisiniz.

Kulaklıkların Ses İzolasyonuna Dikkat Edilmeli

Kulak içi kulaklıklar genellikle müzik dinleme gibi eylemler için kullanılmaktadır. Bu nedenle tercihinizi yaparken kulaklığın dinlediğiniz müziğin dışarıya çıkmasını önlemesi, dışarıdaki seslerin de size ulaşmasını önlemesi gerektiğini dikkate almalısınız. Kulaklıkların ses izolasyonu iyi olmalıdır. Dışarıdan gelen sesi engellemiyorsa müziği yüksek sesle dinlemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum kulak sağlığınıza olumsuz etkiler yapabilir. Dinlediğiniz müziğin ya da diğer seslerin de dışarıdan duyulması etrafınızdaki kişileri rahatsız edebilir.

Kulak İçi Kulaklıkların Frekans Aralığını Araştırmalısınız

Kulak içi kulaklıkları kullanım amacınıza göre kulaklığın frekans aralığı ön plana çıkacaktır. Dinlediğiniz müziğin daha fazla duyulması için 10 HZ ile 25.000 Hz frekans aralığında olan kulaklıkları tercih etmelisiniz.

Kulaklıkların Empedansı Değerlendirilmeli

Kulak içi kulaklık alırken empedans ses değerini elinizdeki ses ekipmanları ile eşleştirmelisiniz. Bu şekilde Ohm değeri de hesaplanır. Bunu yapmadığınız takdirde istenen değere ulaşmak için sesi yükseltmeniz gerekebilir. Bu şekilde kulağını ile ses ekipmanı arasında eşleşen değer bulunabilir.

Kulak içi kulaklar arasından tercih yapacaksanız ses kalitesine dikkat etmelisiniz. Kulaklık modelleri arasında fiyattan ziyade ses kalitesi daha önemlidir. Özellikle kulaklığı sürekli kullanmanız gerekiyorsa, sağlam, ses kalitesi iyi ve hesaplı olan kulaklık modellerini değerlendirmelisiniz. Ayrıca kulak sağlığınızı düşünerek, en uygun kulaklık modelini tercih etmelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.