Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sanal gerçeklik gözlüğü ya da VR gözlükler son yılların gözde teknolojik ürünleri arasındadır. Kullanımı her geçen gün artan bu ürünlerle sanal gerçeklik deneyimini yaşayabilirsiniz. Sanal gerçeklik gözlüğü, Plazma, LCD, LED gibi teknolojilere sahip olan bilgisayar, telefon gibi cihazların ekran görüntüsünü göz yanılmaları ile gerçekçi bir şekilde algılatmak için tasarlanmış teknolojik ürünlerdir. LG, Samsung, Oculus, Sony, Google gibi markaların ürettiği sanal gerçeklik gözlükleri ile görüntüleri gerçekçi olarak algılayabilirsiniz. Bazen gözlüklerin kartondan yapılmış, gözlük çerçevesi şeklinde daha basit sunumlarını da görebilirsiniz. Televizyonda film izlerken, oyun oynarken, 3D film izlerken daha fazla zevk alabilirsiniz. Teknolojiyi yakından takip ediyorsanız, sanal gerçeklik dünyasına da hâkim olabilirsiniz.

Sanal gerçeklik gözlüğü, 360 derece videoların, sanal gerçeklik oyunlarının yaygınlaşmasıyla yaşamımıza giren teknolojik bir üründür. Sanal gerçeklik bireylere orada olma hissi yaşatan bilgisayar tabanlı üç boyutlu ortamlar için kullanılan bir terimdir. Kullanıcılar bazı ürünleri kullanarak sanal ortamların içine dâhil olabilirler. Sanal gerçeklik ortamına girişten sonra gerçeklik ile bağlantısı kopan kullanıcı, bu ortamın içinde yaşadığını hissedebiliyor. Bu deneyimin yaşanabilmesi için kusursuz sanal gerçeklik tasarımlarına ihtiyaç bulunmaktadır. Bu sağlanmadığı takdirde gerçeklik hissi yeterince yaşanamaz. Bu nedenle sanal gerçeklik gözlüğü seçiminde detaylara dikkat edilmelidir.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Modelleri

Sanal gerçeklik gözlüğü üreten markaların farklı özelliklere sahip modelleri hakkında araştırma yapabilirsiniz. Bu alanda Samsung, Google, LG gibi büyük firmalar pazardaki payını her geçen gün arttırmaktadır.

Sanal gerçeklik teknolojisi alanında Amerikalı Oculus firmasının desteklediği Samsung Gear VR R324 sanal gerçeklik gözlüğü modelini kullanmak oldukça kolay. Akıllı telefonunuzu USB Type-C ya da Micro USB ile cihazınıza bağlamanız yeterli olacak. Büyük lensleri olan model 101 derece geniş görüş açısıyla, ivmeölçer ile jiroskop sensörü sayesinde kesintisiz hareket izleme olanağı sağlayan bir ürün. Bu sanal gerçeklik gözlüğü ile çok farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Cellular Line Visor sanal gerçeklik gözlüğü ise akıllı telefonunuz ile kullanabileceğiniz bir ürün. Cihazda gereken bağlantı yuvaları bulunmaktadır. Kulaklığı da telefon ile birlikte ürüne eşleştirme yaparak, göz bebeği mesafesini ayarlayabilir ve net bir şekilde sanal dünyada yolculuk yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.